Istnieją również inne formy inwestycji, jednak inwestowanie np. w lokatę bankową oznacza brak zrozumienia podstawowych zasad ekonomicznych. Dawniej oprocentowanie takiego produktu bankowego było równe 4%. Pomijając podatek od zysków kapitałowych, uwzględniając jedynie 2% poziomu inflacji, mamy zysk na poziomie zaledwie 2%.

      Obecnie przy lokatach na poziomie inflacji, trudno mówić o jakichkolwiek zyskach na lokatach. Co więcej gdy uwzględnimy tzw. Podatek Belki może się okazać, że pieniądze trzymane lokacie przynoszą nam stratę !  Warto porównać stopę zwrotu z lokaty do rentowności miejsc parkingowych – 5%, a także na rentowność mieszkań – 5%. Dodatkowo warto zaznaczyć, że długoterminowo wartość nieruchomości podąża za inflacją. Oznacza to, że zarabiamy nie tylko 4-6% rocznie z tytułu wynajmu naszej nieruchomości, ale również jesteśmy zabezpieczeni przed inflacją, poprzez wzrost wartości nieruchomości.

      Jedną z głównych wad inwestowania w miejsca postojowe jest brak możliwości zakupu na kredyt mieszkaniowy. Jedyną możliwością kredytowania jest pożyczka hipoteczna. Pożyczka hipoteczna podobnie do kredytu hipotecznego jest zabezpieczona nieruchomością. Różnica jest taka, że pożyczkę możemy przeznaczyć na dowolny cel. Dodatkowo, w przypadku pożyczki oprocentowanie jest wyższe (o około 1 punkt procentowy). Na miejscu zarabiamy około 5%, przy koszcie pożyczki około 4%. Oznacza to, że dochód z wynajmu wystarczy by spłacić miesięczną ratę pożyczki. Podobnie jak do mieszkań, można założyć, że wartość miejsc parkingowych w okresie długoterminowym będzie rosnąć, podobnie jak cena wynajmu.

      Niestety ceny miejsc postojowych wzrosły w ostatnich miesiącach a rentowność spadła z 6% do około 5%. W jakich lokalizacjach warto kupować miejsca postojowe ? Jak się upewnić, że zdołamy je wynająć ? Informacje na te i wiele innych  tematów w  wykładzie audio :

http://audioteka.com/pl/audiobook/parkingi–ty-tez-mozesz-zostac-rentierem