Slogan “Let’s Make America Great Again” został utworzony na potrzeby kampanii wyborczej Ronalda Reagana w 1979 roku w czasie gdy Stany Zjednoczone cierpiały od dłuższego czasu na skutek stagflacji, będącej konsekwencją kryzysu naftowego i błędnej polityki monetarnej w okresie wojny w Wietnamie.

Przed kampanią wyborczą Donalda Trumpa trwającą od roku 2015 slogan ten był kojarzony wyłącznie z całą prezydenturą Ronalda Reagana w latach 1981-1989. Wykorzystanie hasła przez Trumpa było możliwe dzięki zakupowi sloganu jako znaku towarowego na potrzeby jego kampanii wyborczej rozpoczętej 16 czerwca 2015 roku.

Slogan w kampanii wyborczej Donalda Trumpa został spopularyzowany na czapkach z daszkiem. Pomimo zakupu przez Donalda Trumpa został on wykorzystany również przez innych republikańskich kandydatów na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych min. Teda Cruza i Scotta Walkera.

Ted Cruz po tym jak Donald Trump zbojkotował jego propozycję wzięcia udziału w debacie publicznej w Des Moines, Iowa 28 stycznia 2016 rozpoczął promocję sloganu Make Trump Debate Again.

 

Podaruj komuś wykład audio na płycie CD-Mp3  : 

http://www.audiobook.pl/szukaj?orderby=position&orderway=desc&search_query=%C5%81ukasz+Tomys&submit_search=

 

 

Zdjęcie : https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Reagan#/media/File:President_Reagan_speaking_in_Minneapolis_1982.jpg