W Stanach Zjednoczonych religia nadal odgrywa dużo większe znaczenie niż w Europie Zachodniej. 

Trudno sobie wyobrazić amerykańskiego polityka, który otwarcie przyznałby się do ateizmu i zdobyć jakieś wyższe stanowisko polityczne, nie mówiąc już o prezydenturze.

Można trafić na szydercze opinie, że amerykańskim prezydentem prędzej stanie się satanista niż ateista. W Ameryce można wierzyć w cokolwiek, ale w coś trzeba. W innym wypadku jest się dla wyborców kimś mało wiarygodnym. Zdaniem większości Amerykanów ateiści nie posiadają kręgosłupa moralnego. Jeśli chodzi o życie duchowe Donalda Trumpa, nie można nie wspomnieć o pastorze Normanie Pealu, który udzielił mu pierwszego ślubu w późniejszym okresie z Ivaną Trump, i był niekwestionowanym autorytetem zarówno dla niego jak i dla Freda.

Kim był i co głosił pastor Norman Peal, na którego kazania udawał się regularnie Fred Trump wraz z synem, jak i zarówno śmietanka amerykańskiego biznesu? Jego książka „Moc pozytywnego myślenia” odniosła w Stanach niesamowity sukces komercyjny – sprzedała się w liczbie trzydziestu milionów sztuk a jej dystrybucja trwa do dzisiaj. Jest ona częścią szerszego nurtu, który pojawił się w latach trzydziestych za czasów Napoleona Hilla. Chodzi o pozytywne myślenie i wizualizację sukcesów.

W przypadku Hilla chodzi o wyobrażanie sobie siebie jako milionera. Twierdzi on, że nie można osiągnąć bogactwa jeśli się go sobie nie wyobrażamy w postaci konkretnych obrazów. Tę samą filozofię sukcesu na gruncie religijnym wdrożył Norman Peal, łącząc religijność z technikami wizualizacji sukcesu, pewności siebie. Duch protestantyzmu i kalwinizmu sprawił, że amerykańskim chrześcijanom łatwiej jest łączyć życie duchowe z pogonią za sukcesem materialnym.

Zapraszamy także do wykładu audio o nieruchomościach :

https://audioteka.com/pl/audiobook/inwestowanie-w-nieruchomosci-poradnik-w-100-praktyczny

Oraz do E-booka. Możesz pobrać bezpłatną probkę :

https://ebookpoint.pl/ksiazki/inwestowanie-w-nieruchomosci-poradnik-w-100-praktyczny-lukasz-tomys,s_0055.htm