Zakup tanich materiałów jest podstawą przy oszczędnym remoncie.

Korzystne ceny może zaoferować nam ekipa remontowa. Wiele firm zajmujących się odnawianiem mieszkań posiada umowy ze sklepami budowlanymi. Dzięki temu mogą one skorzystać ze znacznego rabatu podczas dokonywania zakupów do naszego mieszkania. Należy jednak być bardzo ostrożnym podczas zlecania ekipie remontowej zakupu materiałów. Często fachowcy mają jeden sprawdzony sklep, w którym się zaopatrują. W związku z tym nie zwracają uwagi na wysokość cen, a na wygodę. Czasami więc warto na własną rękę odwiedzić kilka marketów i zorientować się, który z nich jest w stanie zaoferować nam najkorzystniejsze ceny. Wskazane jest także zabranie ze sobą jednego z budowlańców. Ma on zapewne większe doświadczenie, dzięki czemu może ochronić nas przed niefortunnym zakupem.

Według artykułu z kwietnia 2011 roku, który ukazał się na portalu “Murator”, tylko bogaci ludzie mogą sobie pozwolić na zakup tanich materiałów budowlanych. Dzieje się tak, ponieważ tylko takie osoby będzie w przyszłości stać na ponoszenie wysokich kosztów napraw usterek i dodatkowych remontów. W przypadku tego typu produktów cena zazwyczaj odzwierciedla jakość. Dlatego też, jeśli jakiś materiał budowlany budzi w nas podejrzenia, to warto sprawdzić, czy nie znajduje się on w Krajowym Wykazie Zakwestionowanych Wyrobów Budowlanych. Rejestru tego należy szukać na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Możemy znaleźć w nim informacje nie tylko o produktach niezgodnych z wymaganiami budowlanymi, ale także o takich, które nie posiadają wszystkich niezbędnych dokumentów. Przed podjęciem decyzji o zakupie danego produktu należy więc sprawdzić powód, dla którego dany materiał znalazł się na liście  Krajowego Wykazu Zakwestionowanych Wyrobów Budowlanych.

Zapraszamy także do wykładu audio “Inwestowanie w nieruchomości. Poradnik w 100% praktyczny” oraz do e-booka. Tutaj możesz pobrać bezpłatną próbkę.

Książka Katarzyny i Jeremiasza Gorzędowskich pod tytułem “Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie?” dostarcza nam niezbędnych informacji na temat miejsc zaopatrujących nas w materiały budowlane. Autorzy doradzają sprawdzenie zarówno składów budowlanych, jak i marketów, centrów handlowych oraz sklepów internetowych. Część z nich posiada swoje miejsca w Internecie, gdzie można porównać produkty, a następnie odebrać w punkcie stacjonarnym. Taką usługę proponują między innymi Castorama i Leroy Merlin. Będą w sklepie zawsze warto pytać o końcówki magazynowe, ponieważ są one wyprzedawane w znacznie niższych cenach niż materiały wystawione w sklepie.

Dobrym pomysłem jest także upomnienie się o rabat w przypadku zakupu większej ilości produktów. Nie zawsze sprzedawca będzie w stanie go udzielić, ale w wielu przypadkach będzie to jak najbardziej możliwe. Ponadto negocjacjom podlega także dostawa. Jeśli ciężko jest zmieścić zakupione materiały w samochodzie, to warto zapytać o możliwość darmowego dostarczenia produktów do naszego domu. Rachunki za zakupy może zmniejszyć także udział w programach lojalnościowych lub założenie karty w danych punkcie. Sieci budowlane przygotowały wiele rabatów dla stałych klientów. Niektóre z nich umożliwiają także zakup materiałów na raty z zerowym oprocentowaniem. O aktualnych promocjach możemy dowiedzieć się również z gazetek lub newsletterów.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w książce Katarzyny i Jeremiasza Gorzędowskich pt. “Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie?”.

Autor: Kinga Kosecka

Zapraszamy także do wykładu audio “Inwestowanie w nieruchomości. Poradnik w 100% praktyczny” oraz do e-booka. Tutaj możesz pobrać bezpłatną próbkę.

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/wn%C4%99trze-urz%C4%85dzanie-aran%C5%BCacja-remont-1508273/