Według artykułu z sierpnia 2017 roku, który ukazał się na blogu “Homes to love”, kolor pomieszczeń ma ogromne znacznie.

Dobrze dobrana farba to jednak nie tylko efektowne wykończenie. Może ona pokryć stare zniszczone lub odbarwione szafki. W przypadku renowacji mebli należy je koniecznie umyć i odtłuścić, a następnie szlifować papierem ściernym. Następnie warto okleić specjalną taśmą elementy, których nie chcemy ubrudzić farbą. Dobrym sposobem może okazać się także demontaż uchwytów. Aby malowanie się powiodło, nie można zapomnieć o doborze odpowiedniego wałka. W tym przypadku dobrze sprawdzi się ten z gąbką. Jeśli chodzi o farbę, to można użyć emalii ftalowej. Ilość nakładanych warstw będzie zależna od wybranego koloru oraz powierzchni, na którą nanosimy produkt. Może się okazać, że konieczne będzie malowanie drugi raz. Ponadto istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że po zmianie koloru szafek konieczna będzie także wymiana uchwytów. Może się okazać, że nie będą one już pasować kolorystycznie lub najzwyczajniej w świecie uległy zużyciu. W takim przypadku warto udać się do marketu budowlanego  i kupić nowe gałki za kilka złotych.

Dobrym sposobem na stare meble jest także urządzenie mieszkania w stylu retro. Tym bardziej, jeśli projektujemy cztery kąty tylko dla siebie. Jednak w przypadku odnowy mieszkania na wynajem czasem warto zrezygnować z eksperymentów i postawić na styl, który będzie odpowiadał większości osób, poszukujących lokum.

A co zrobić w przypadku, kiedy stare meble nie nadają się do użytku? Jedyne rozwiązanie to zakup nowych szafek. Nie musimy jednak wydawać kilkunastu tysięcy na nowoczesne umeblowanie. Nierzadko wystarczy przejrzeć portale aukcyjne typu OLX czy Allego i odkupić używany sprzęt, ale wciąż jeszcze w dobrym stanie. Jeśli tam nie znajdziemy tego, czego szukamy, można zakupić  mały zestaw nowych mebli kuchennych, w którego skład zazwyczaj wchodzi pięć szafek. Występują one zarówno w formie mebli wiszących, jak i stojących, a poza tym kosztują mniej niż pięćset złotych. Wprawdzie należy je samodzielnie zmontować, jednak są one zdecydowanie mniejszym wydatkiem niż zakup gotowych mebli pod wymiar.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku zakupu blatu kuchennego. W markecie budowlanym można go kupić w cenie kilkudziesięciu złotych za metr. Wystarczy więc dobrze odmierzyć potrzebną ilość, aby tanio uzyskać coś, co posłuży przez kolejne lata. Przy takim rozwiązaniu należy jednak zwrócić uwagę na to, aby blat pasował do wszystkich szafek, kuchenki czy płyty grzewczej.

Zapraszamy także do wykładu audio “Inwestowanie w nieruchomości. Poradnik w 100% praktyczny” oraz do e-booka. Tutaj możesz pobrać bezpłatną próbkę.

Autor bloga “Architekt na szpilkach” w artykule z października 2015 roku poleca i odradza zakupy w poszczególnych sklepach z meblami. Ikea jest miejscem, gdzie niska cena łączy się z designerskim i modnym wyglądem. Należy jednak uważać na produkty tej firmy z wykończeniem drewnopodobnym. Ich jakość bowiem nie zawsze jest taka, jakiej oczekujemy. Poza tym zakupy w Ikea wiążą się z szeregiem korzyści. Sklep przyjmuje zwroty nawet tych produktów, które zostały już złożone. Później są one sprzedawane w niższej cenie, dlatego należy pytać sprzedawców o takie produkty.

Warto założyć także kartę IKEA Family, ponieważ umożliwia ona dostęp do dodatkowych promocji. Ponadto sieć prowadzi program wsparcia dla firm. Mogą one liczyć na konsultacje oraz dodatkowe wsparcie pracownika na stanowisku Business Leader.

Wartą uwagi  jest także sieć Agata Meble. Choć jej projekty nie zawsze wpisują się w obowiązujące trendy, to można rozejrzeć się w tym miejscu za sofami czy wersalkami.  Autor wspomnianego wcześniej bloga nie poleca jednak mebli do pokojów dziecięcych i młodzieżowych od tej firmy. Kolejną siecią sklepów, do której warto zajrzeć, jest JYSK. Tutaj znajdziemy przede wszystkim dodatki do mieszkania.

Więcej informacji na temat sprytnego umeblowania mieszkania można znaleźć w książce Katarzyny i Jeremiasza Gorzędowskich pt. “Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie?”, którą serdecznie polecamy.

Autor: Kinga Kosecka

Zapraszamy także do wykładu audio “Inwestowanie w nieruchomości. Poradnik w 100% praktyczny” oraz do e-booka. Tutaj możesz pobrać bezpłatną próbkę.

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/wn%C4%99trza-meble-tabela-kuchnia-172705/