W przypadku telewizji warto postawić na pakiety.

Dostawcy usług nierzadko proponują połączenie rachunków za telewizję, telefon oraz Internet, ponieważ dzięki temu mają pewność, że klient zakupi cały pakiet właśnie u nich. Dla konsumentów jest to również bardzo korzystna opcja. Często za taki zestaw zapłacimy już poniżej stu złotych. Oczywiście, należy pamiętać, że cena pakietu będzie zależna od liczby kanałów, wielkości pakietu internetowego i innych parametrów. Dlatego konieczne jest dokładne przeanalizowanie potrzeb związanych z usługami telekomunikacyjnymi, zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę. Niemniej jednak warto rozejrzeć się wśród dostawców i porównać ceny pakietów, ponieważ takie połączenie rachunków jest zazwyczaj optymalne.

Z oglądania telewizji można całkowicie zrezygnować. Ewentualnie można zastąpić ją oglądaniem darmowych filmów dokumentalnych na YouTube. W języku angielskim jest ich mnóstwo, więc można połączyć rozrywkę z poszerzaniem horyzontów i nauką języka obcego.  Z pewnością nasz portfel nie będzie protestował, a dodatkowo uzyskamy też spokój ducha. Zdystansowanie się od politycznych przepychanek na pewno dobrze zrobi większości z nas.

Zapraszamy także do wykładu audio “Inwestowanie w nieruchomości. Poradnik w 100% praktyczny” oraz do e-booka. Tutaj możesz pobrać bezpłatną próbkę.

Dobrym sposobem na wyeliminowanie telewizji z naszego życia jest wykupienie dostępu do serwisu VOD. Taką usługę proponuje nam zarówno TVN, który udostępnia Player, jak i Polsat, do którego należy Ipla, a także TVP, który zarządza VOD. Występują również specjalnie dedykowane platformy z filmami, takie jak Showmax, Netflix czy HBO GO. Część z nich dostępna jest za darmo, jednak minusem są reklamy, których nie sposób pominąć, jeśli chcemy obejrzeć dany materiał.

Dużą popularnością w Polsce cieszy się Netflix, który pojawił się na polskim rynku w 2016 roku. Według artykułu w Spider’s Web z września 2017 roku to właśnie ten serwis dostarcza najlepsze usługi na nasz rynek pod względem dostępności, technologii oraz dopasowania do użytkownika. Netflix to w dużym skrócie internetowa wypożyczalnia filmów i seriali. Aby zacząć z niej korzystać wystarczy założyć konto na platformie. Nie trzeba zawierać umowy z żadnym dostawcą. Tym samym możemy się wycofać z korzystania z usługi w dowolnym momencie.

Koszt miesięcznego abonamentu w Netflixie zaczyna się już od trzydziestu czterech złotych. Niestety w tym pakiecie nie jest dostępna jakość HD. Zatem będzie to dobre rozwiązanie tylko dla osób, które mają niską prędkość transferu lub takich, którym nie przeszkadza słaba jakość obrazu. Dużo lepszym rozwiązaniem jest pakiet za czterdzieści trzy lub pięćdziesiąt dwa złote. W ich skład wchodzi nie tylko tylko jakość obrazu HD, ale także istnieje możliwość podłączenia kolejnego ekranu w trakcie oglądania filmu czy serialu. Warto podkreślić, że Netflix daje możliwość wypróbowania serwisu podczas miesięcznego bezpłatnego okresu. Po upływie trzydziestu dni możemy wykupić abonament lub całkowicie zrezygnować z usługi.  Ponadto Netflix zawiera ogromną bazę materiałów, która powiększa się z dnia na dzień. Jest to na pewno dobre rozwiązanie dla osób, które uwielbiają relaksować się podczas oglądania serialu, ale niekoniecznie są fanami reklam i sporów politycznych.

Autor: Kinga Kosecka

Zapraszamy także do wykładu audio “Inwestowanie w nieruchomości. Poradnik w 100% praktyczny” oraz do e-booka. Tutaj możesz pobrać bezpłatną próbkę.

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/tv-telewizja-retro-klasyczny-stary-1844964/