Według artykułu z maja 2012 roku, który ukazał się na portalu “Ładny dom”, prawie pięć milionów domów w Polsce ma przestarzałą instalację elektryczną.

Z tego powodu każdego roku dochodzi do ponad ośmiu tysięcy pożarów. Remont mieszkania to dobry moment, aby zastanowić się nad tym, czy nasza instalacja nie powinna zostać zastąpiona nową. Koszt jej wymiany będzie na pewno znacznie niższy niż w przypadku rozwiercania ścian niedługo po remoncie. Sam materiał nie powinien kosztować nas więcej niż kilkaset złotych. Oczywiście należy doliczyć także koszty robocizny.

Zapraszamy także do wykładu audio “Inwestowanie w nieruchomości. Poradnik w 100% praktyczny” oraz do e-booka. Tutaj możesz pobrać bezpłatną próbkę.

Według książki “Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie?” autorstwa Katarzyny i Jeremiasza Gorzędowskich wymiana instalacji elektrycznej to dobry moment do położenia przewodów trójżyłowych. Pozwolą one na podłączenie przewodu ochronnego, który zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa. Konieczna będzie także wymiana bezpieczników oraz rozdzielni elektrycznej. Tego typu prace powinien koniecznie wykonywać doświadczony elektryk, który sprawdzi całą instalację i wystawi stosowny dokument. W niektórych przypadkach może on być wymagany przez osoby kontrolujące elektryczność w budynkach.

Wymiana instalacji elektrycznej nie zawsze jednak ma sens. Jeśli nie mamy w planach generalnego remontu, a jedynie odświeżenie mieszkania, to może się ona okazać bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Dlatego też w przypadku, kiedy w mieszkaniu nie było żadnych problemów z prądem, należy przemyśleć przełożenie wymiany instalacji na kolejny remont. Można też położyć kable na przykład tylko w łazience, gdzie istnieje szczególna potrzeba ochrony przeciwpożarowej. Znajduje się tam duża ilość wody, która – jak wiadomo – przewodzi prąd.

 

Autor: Kinga Kosecka

Zapraszamy także do wykładu audio “Inwestowanie w nieruchomości. Poradnik w 100% praktyczny” oraz do e-booka. Tutaj możesz pobrać bezpłatną próbkę.

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/elektrik-gniazdo-pr%C4%85d-energii-3536769/