Według książki Macieja Dutki pod tytułem “Targuj się! Zen negocjacji” jest to technika wyjątkowo prymitywna i jednocześnie znana prawie wszystkim.

Jednocześnie jednak potrafi być bardzo skuteczna, ponieważ nasz kontrahent nigdy nie będzie wiedział, czy kłamiemy, czy mówimy prawdę. Metoda ta polega na wyrażeniu całkowitego zrozumienia dla rozmówcy i podkreśleniu tylko jednej przyczyny, dla której nie możemy zawrzeć negocjacji – braku pieniędzy.

Często w taki sposób da się zdobyć zarówno sympatię, jak i zaufanie drugiej osoby. W konsekwencji istnieje możliwość, że zgodzi się ona na mniej korzystne dla siebie warunki. Technika ta nie zawsze działa, ponieważ handlowcy nierzadko bronią się poniesieniem strat w przypadku zawarcia transakcji.

Metodą wzmacniającą ten sposób negocjacji jest pokazanie rozmówcy takiej ilości gotówki, jaką aktualnie rzekomo posiadamy. Dzięki temu uświadomimy drugiej osobie, że jesteśmy gotowi do sfinalizowania transakcji.

Autor: Kinga Kosecka, Łukasz Tomys

Zapraszamy także do wykładu audio “Inwestowanie w nieruchomości. Poradnik w 100% praktyczny” oraz do e-booka. Tutaj możesz pobrać bezpłatną próbkę.

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/pieni%C4%85dze-waluty-euro-p%C5%82aci%C4%87-kup-79657/