Zamieszczam aktualny stan portfela. Pojawiło się kilka nowych spółek polskich i zagranicznych. Mocno zwiększyłem pozycję na Heinekenie. szczęśliwie jeszcze przed ogłoszeniem informacji o szczepionkach. Pojawiły się też akcje Orlenu, Chevron i Exxon Mobil, które powinny odrobić chociaż część strat w przyszłym roku.

Zakładam, że od kwietnia-maja 2021 roku, wraz z poprawą pogody, przypadków zakażeń będzie znacznie mniej, a jesień i zima 2021/2022 powinny wyglądać zupełnie inaczej niż to co widzimy teraz ale czas pokaże czy faktycznie tak będzie, rzeczywistość potrafi mocno zaskoczyć. Być może doczekamy się jakiegoś lekarstwa leczącego osoby, które już zachorowały na Covid-19. Stale rośnie liczba osób, które już (świadomie bądź nieświadomie-bezobjawowo) przeszły tę chorobę i będą nieco bardziej odporne na kolejne zarażenie. Np. w USA udokumentowane zakażenia, to do tej pory 5 mln osób, czyli w rzeczywistości, wliczając osoby z niewykrytym zakażeniem, mogło ich być np. 30 mln, czyli aż 10% populacji, które już przeszły koronawirusa – jeszcze kilka takich miesięcy jak teraz i będzie to 20% populacji.

Post pojawił się 18 listopada 2020 roku na naszym Fanpage’u.

Zachęcamy Was do odwiedzania naszej grupy na Facebooku, gdzie będą pojawiać się screeny tego jak wyglądają stopy zwrotu na poszczególnych spółkach amerykańskich i europejskich.

https://www.facebook.com/groups/362559697512273