Idąc za ciosem (poprzedni post z wynikami za 2020 rok) wrzucam od razu screen z pozycjami otwartymi w TMS. Większość z nich chcę trzymać do lata 2021, a część do końca roku lub jeszcze dłużej (spółki technologiczne).

Pojawiły się dwa brytyjskie banki, dwie spółki e-commerce z Chin (konkurenci Alibaby, która ostatnio nie ma w Chinach łatwego życia na czym korzysta konkurencja). Chodzi o Pinduoduo oraz JD. com, których przychody co roku rosną w naprawdę imponującym tempie.

Doszedł też Facebook, Pinterest i Snap. Akcje Facebooka i Bookingu mam też na rachunku w PKO BP, więc są to podwójne pozycje, bardzo mocno stawiam zwłaszcza na Booking (2 akcje po 8 tys. zł każda) , który jest zaskakująco tanio wyceniony, jak na tak dynamicznie rosnącą w przedpandemicznych czasach spółkę.

Zysk Bookingu w 2019 roku wyniósł blisko 5 mld USD a obecna wycena to zaledwie 87 mld USD, co daje P/E ratio 18… jak na firmę technologiczną z takimi perspektywami wzrostu przychodów i zysków w kolejnych latach, naprawdę wydaje się super i aż się zastanawiam, czy nie ma tu jakiegoś haczyka, bo to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe… Co sądzicie o przyszłości Bookingu? Są jakieś zagrożenia poza Covidem?

 

Przedstawione na stronie twojadrugapensja.pl treści , sporządzone z najwyższą starannością i według najlepszej wiedzy autora, mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie stanowią one porady inwestycyjnej, ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Autor strony twojadrugapensja.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne czytelników, widzów i słuchaczy, Autor strony twojadrugapensja.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam umieszczanych na stronie.

Treść niniejszego serwisu jest wyłącznie informacyjno-edukacyjna, a wpisy są jedynie wyrazem osobistych poglądów ich autora/autorów. Publikowane w serwisie treści nie spełniają wymogów, które stawia się rekomendacjom w rozumieniu wspomnianej ustawy: nie określają ryzyka finansowego, nie zawierają wyceny żadnego instrumentu finansowego. Z tego względu twojadrugapensja. pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za inwestycyjne decyzje podjęte w oparciu o lekturę zawartych w nim treści. Przede wszystkim nie wskazuje konkretnych spółek w które warto zainwestować, oraz nie zachęca do zostania inwestorem i prób pomnażania kapitału na rynkach finansowych.

 

Post pojawił się 12 lutego roku na naszym Fanpage’u.

Zachęcamy Was również do odwiedzania naszej grupy na Facebooku, gdzie będą pojawiać się screeny tego jak wyglądają stopy zwrotu na poszczególnych spółkach amerykańskich i europejskich.

https://www.facebook.com/groups/362559697512273